Klient:Statický posudek
Date:Leden 22, 2015

Statika zasklení velké markýzy

Statika zasklení velké markýzy administrativního objektu v Pardubicích, kde je část tvořená zasklením si vyžadovala numerickou 3D simulaci metodou konečných prvků. Dodavatel této konstrukce mě požádal o statické ověření únosnosti skla, aby se vyhodnotilo složení skla. Musel jsem změnit složení z tepelně tvrzeného skla dle ČSN EN 12150 na sklo tepelně zpevněné dle ČSN EN 1863. Díky 3D numerické simulaci metodou konečných prvků jsem mohl vyhodnotit skutečné chování skla v zimním období při maximálním zatížení sněhem a v letním období, kdy na sklo svítí slunce a folie nemá žádnou smykovou tuhost.

Statický výpočet skla pro tuto markýzu ověřil, že navržené složení VSG TVG vyhovuje požadavkům na únosnost a bezpečnost.

Statický výpočet si vyžadoval i detailní studii způsobu uložení skla, díky které jsem odhalil projektové chyby, které by stáli desítky tisíc korun. Pokud nemáte kvalitně vypracovanou dokumentaci detailů uložení skla a nejste si jistí složením skla, napište mi na email kancelar@sazovsky.cz. Pomohu vám dát vše do pořádku a ověřím únosnost skla.